Jedna, na prvi pogled jednostavna, mozgalica nedavno je zbunila mnoge korisnike društvenih mreža u regiji.

Mozgalica koja je izazvala toliko zabune glasi: “Što ima tri slova, ponekad sedam, uvijek šest, a nikad pet”. Iako se na prvi pogled čini da je nemoguće pronaći odgovor, rješenje se zapravo nalazi u formulaciji.

Mnogi korisnici društvenih mreža pokušali su različite pristupe rješavanju ove mozgalice, ali tek je malobrojni uspjelo dokučiti pravi odgovor.

“Što ima ponekad, a nikad uvijek?”, “Mozak mi se pretvorio u žele”, “Trebalo mi je više vremena da shvatim nego što želim priznati”, “Ovako postavljaju zadatke u matematici za osnovce”, samo su neki od komentara zbunjenih Tviteraša ispod objave na društvenoj mreži X, gdje je ovaj zadatak izazvao veliku pažnju.

No, ključ za rješavanje ove mozgalice leži u tome što je to zapravo konstatacija, a ne pitanje i što na kraju mozgalice nema upitnika.

BONUS:

Mozgalice su sjajan način da se stimulira mozak i poboljša kognitivne funkcije. Redovno rešavanje mozgalica može da poboljša pamćenje, koncentraciju, logičko razmišljanje, brzinu reakcije, kao i kreativno razmišljanje. Rešavanje različitih vrsta mozgalica, poput slagalica, zagonetki, matematičkih zadataka i slično, podstiče mozak na aktivnost, pomaže u održavanju mentalne spretnosti i doprinosi povećanju inteligencije. Takođe, redovno rešavanje mozgalica može da pomogne u prevenciji neuroloških oboljenja poput demencije i Alchajmerove bolesti. Ukoliko se mozgalice rešavaju u društvu, takođe može da poboljša socijalne veštine i podstakne timski rad. Sve u svemu, mozgalice su korisne za održavanje i unapređenje inteligencije na različite načine.

Mozgalice su igre ili zagonetke koje zahtevaju razmišljanje, logiku i maštovitost kako bi se rešile. Postoje različite vrste mozgalica, kao što su sudoku, krstići, rebusi, lavirinti i slično. Mozgalice mogu biti zabavne i korisne za vežbanje uma, poboljšavanje koncentracije i pamćenja, kao i razvijanje kreativnosti i logičkog razmišljanja. Mnogi ljudi vole da rešavaju mozgalice kao deo svakodnevnog mentalnog treninga ili kao način opuštanja i zabave.

Advertisement