Sol se smatra snažnim sredstvom za čišćenje, vjeruje se da nosi značajan pozitivni naboj koji može apsorbirati negativnu energiju. Ova karakteristika rezultirala je njegovom primjenom u raznim ritualima čišćenja kroz povijest. Kako biste uklonili negativnu energiju, mogli biste razmisliti o korištenju soli.
Za provođenje rituala čišćenja čiji je cilj eliminacija negativne energije iz tijela korištenjem soli bit će potrebni sljedeći artikli:Potreban je bazen dovoljno velik da u njega može stati osoba, 1 kilogram obične soli i najmanje 15 minuta slobodnog vremena. Ritual pročišćavanja provodi se na sljedeći način:
1. Dodajte sol u zdjelu.
2. Skinite cipele i čarape, a zatim bosi stanite na sol. 3. Počnite stati na sol, zamišljajući otpuštanje sve negativnosti koja se nakupila u vašem tijelu – negativnih emocija, misli i osjećaja – usmjeravajući se prema dolje u sol, kao da je “bacate”. Eliminirajte sve negativnosti koje postoje u vašem životu!
4. Nakon što ste osjetili oslobađanje negativnosti iz vašeg bića, pažljivo uklonite sol sa svojih stopala, operite ih vodom i bacite sol u WC školjku. Preporučljivo je izvoditi ovaj ritual 21 uzastopni dan, po mogućnosti započeti za vrijeme opadajućeg mjeseca ili na dan pomrčine. Koristan prijedlog: sol koju vam je partner kupio u četvrtak ima izrazito snažnu sposobnost čišćenja! Stoga biste mogli zatražiti pomoć svog muža, brata ili oca u nabavi soli.
BONUS TEKST:
Koliko često se perilica rublja koristi u vašem kućanstvu? Ova je aktivnost vjerojatno redoviti dio vaše rutine. Ipak, moguće je da ga ne koristite na najučinkovitiji način. Prevladavajuća pogreška je ostavljanje malo otvorenih vrata stroja nakon završetka ciklusa pranja.
Mnogi ljudi ovu praksu smatraju povoljnom jer se vjeruje da smanjuje razinu vlažnosti i uklanja nepoželjne mirise. Unatoč tome, održavanje otvorenih vrata dulje vrijeme može dovesti do nekoliko problema. Osiguravanje dugovječnosti i učinkovitosti stroja uvelike se oslanja na odgovarajući rad i održavanje.
Posljedice nepravilne uporabe Vrata perilice imaju višestruku svrhu: osiguravaju da je bubanj osiguran tijekom procesa pranja i olakšavaju ventilaciju nakon završetka ciklusa. Unatoč tome, stalno ostavljanje otvorenih vrata može dovesti do sljedećih problema:Može doći do oštećenja šarki i gumenih brtvi, što može rezultirati mogućim curenjem vode. Nadalje, držanje vrata odškrinutih povećava vjerojatnost nakupljanja prašine i prljavštine unutar bubnja.
Mirisi: Umjesto da smanjuju vlagu, ona se može zadržati, što rezultira nepoželjnim mirisima. Preporučljivo je nakratko ostaviti otvorena vrata nakon pranja kako biste omogućili prozračivanje unutrašnjosti prije nego što ih zatvorite.Održavanje perilica rublja ključno je za njihovo učinkovito funkcioniranje. U nastavku je predstavljeno nekoliko prirodnih metoda za čišćenje i uklanjanje kamenca:Svaka dva mjeseca preporučljivo je dodati 1 kilogram krupne soli u bubanj i pokrenuti ciklus pranja na visokoj temperaturi.
Limunska kiselina: Pomiješajte 250 grama limunske kiseline s jednom litrom vode, zatim dobivenu smjesu prebacite u bubanj i odaberite visoku postavku ciklusa. Bijeli ocat: Ulijte jednu litru octa u bubanj i uključite perilicu bez rublja. Soda bikarbona: Za svako pranje dodajte čajnu žličicu sode bikarbone u odjeljak za deterdžent.
Koje su metode za produljenje životnog vijeka stroja?Ne ostavljajte vrata odškrinuta dulje vrijeme. Redovito održavajte unutrašnjost stroja korištenjem prirodnih metoda čišćenja.
Kako biste izbjegli značajnu štetu, preporučljivo je konzultirati stručnjaka ako se pojave bilo kakvi problemi. Dosljedno održavanje ne samo da produljuje životni vijek uređaja, već također osigurava da rublje ostaje stalno čisto i svježe. Odvajanjem vremena za pridržavanje ovih jasnih smjernica, možete zaobići prekomjerne troškove i osigurati trajnu funkcionalnost perilice rublja.